Oczyszczanie czy odchudzanie? Moda czy potrzeba?

świat kobiety wielozadaniowej :)

Oczyszczanie czy odchudzanie? Moda czy potrzeba?


Oczyszczanie czy odchudzanie? Co wybierasz? Co jest dla Ciebie ważniejsze? Moda czy potrzeba? Wiele osób, nawet szczupłych odchudza się. A może to oczyszczanie to tylko inna nazwa? A może tylko zagrywka znudzonych redaktorów kolorowych pism albo żądnych kasy konsultantów i przedstawicieli handlowych?

Otóż nie. Oczyszczanie organizmu jest Potrzebne. Ostatnimi czasy Niezbędne. Skąd się bierze zatoksycznienie?
Mamy smog, kwaśne deszcze, awarie elektrowni jądrowych. Jemy tanie majonezy o smaku grafitu od ołówka, truskawki w środku zimy, które nie pachną słońcem, pomidory zielone w środku i wszystkie takie samiusieńkie na straganie. Nawet jeśli krowa trawę je, a nie preparaty, to pytanie, czy nie przy ulicy pasiona? Czy na łąkę nie padały krople nawozu gdy sąsiad obok lał po polu. Pięknie pachnące mydełka z marketu uczulają. Tyle jakichś alergii wokół. A moja Babcia z uporem powtarzała, że kiedyś tego nie było. I racja. Bo jedzonko swoje hodowane. Nawozy z kup zwierzaków, a nie granulatu. Mleko z cycka krowy itd.


Wczoraj jadąc uliczką na Sławinku musiałam omijać Panią, która pchała w spacerówce dziecko po ulicy, chodnik pewnie za krzywy, ale kilka aut wystarcza by dziecko z buziakiem na wysokości rury wydechowej – wdychało toksyny (ołów, kadm…) z auta!
Warzywa w sklepie chyba nie wiedzą ile dobrego o nich w książkach kucharskich się pisze, że witamina A w marchewce, Wit. C w czarnych porzeczkach, wapno w poziomkach, tyle, że… ostatnie badania stwierdzają, że zawartość tych dobroci spadła do max 30% deklarowanych zawartości składników dobroczynnych w owocach i warzywach, bowiem uprawy skupiają się na wydajności i estetyce, a nie zachowaniu wartości. Coś za coś.

Jeśli nie zaczniesz od Oczyszczania to Twój zatoksyczniony organizm Nie będzie prawidłowo wchłaniał zażywanych naturalnych produktów – witaminy, minerały oraz substancje tak niezbędne dla odżywania przelecą przez Ciebie i zostaną wydalone do toalety.
Tak w skrócie. Koniec biadolenia! Da radę się odtoksycznić. Nie ważne, czy jesteś chuda czy gruba. To dobry wstęp do regulacji wagi. Do uprawiania sportu. Do rozpoczęcia przygody z lepszym jedzeniem.

Najważniejsze, aby podjąć Decyzję, aby to w końcu zrobić. Dzięki temu, nasz system trawienny „złapie oddech” i zamiast odkładać toksyny i tłuszcz, zacznie nareszcie przyswajać składniki odżywcze

Toksyny to nie mit, są, broją w organiźmie, zasiedlają go jak obcy najeźdźca, nawet się przyzwyczajasz jak niektórzy Polacy do komuny… Często potrzeba odchudzania naprowadza nas na tematy zdrowotności i wtedy okazuje się, że kolejne diety nic nie dają, że znowu się chce żreć a nie jeść, smakować i kosztować. Nie wiń się za brak swojego samozaparcia! No. trochę samodyscypliny trzeba. Ale warto wiedzieć, że Jest dywersja w naszym ciele w postaci niepotrzebnych związków.  Popatrz na filmik

Link do filmiku

Tkanka tłuszczowa rozrasta się by chronić organizm przed zatruciem. Oczyszczony organizm nie ma “interesu”by tyć.

Spośród wielu produktów na rynku jest jeden, o którym tak mówili Ci klienci, co go przeszli:

-nie jest głodówką

– dba o Twoje nawodnienie

– dostarcza niezbędnych witamin, minerałów, pierwiastków i białek, czyli odżywia,

-mobilizuje, by przez 9 dni oczyszczaniaà nie dostarczać sobie żadnych toksyn (w tym kawy, herbaty, cukru)

– przekonujesz się, że nie potrzebujesz kofeiny, teiny czy napojow energetycznych aby mieć chłonność umysłu i chęć do pracy

– wydalasz różnymi drogami niepotrzebne związki i już ich w sobie nie nosisz

– człowiek jest lżejszy o to co zwykle nosił ze sobą niepotrzebnego (2-7 kg)

– po zakończeniu zostaje z Tobą przynajmniej jeden zdrowy nawyk

– nie jest drogi

– zawsze możesz porozmawiać ze mną, jak idzie, w czym jest łatwiej, jak poradzić sobie, gdy kusi jedzenie pozostałych członków rodziny itd.

Zapraszam do finalizowania tego tematu. Czujesz powagę sytuacji? To się dzieje współcześnie: kwaśne deszcze, powszechny jakościowy głód, smog i pośpiech, pełno pracy, kolejki w przychodniach i aptece. Potrzeba konkretnych działań a nie tylko pogadania. Z mojej strony polecam program 9dniowy na bazie Aloesu. A opis strikte produktów w programie i jak działają w innym moim wpisie, kliknij tu.

Pięknego i zdrowego czasu

Wasza Home Manager – Katarzyna Paplińska


 

11 komentarzy

 1. Happy Books pisze:

  Dobrze mieć swój ogródek, aby jeść zdrowe owoce i warzywa, a jeśli takowych nie mamy to tylko od zaufanych sprzedawców na targu lub osiedlowym warzywniaku i najważniejsza jest woda i nawadnianie organizmu 🙂

 2. Moc Kobiet pisze:

  Piję kawę i herbatę, ale jestem przekonana, że oczyszczanie jest lepsze niż odchudzanie 😉

  • Home Manager pisze:

   masz rację, przeminęła już faza kobietom na nieustanne diety; a swoją drogą ja też kawę lubię, z czarnej herbaty się wyleczyłam i już tylko raz na jakiś czas, niemniej woda z lemonką czy aloesem to lepszy wybór,

 3. Oczyszczanie! Wtedy i odchudzanie przyjdzie w parze, a organizm, świetnym samopoczuciem podziekuje nam rewolucje jakie wprowadzamy 🙂

 4. Joanna pisze:

  Według mnie warto zacząć od oczyszczania. Ono pokaże czy odchudzanie się jest konieczne.

 5. SAWKA pisze:

  “zagrywka znudzonych redaktorów kolorowych pism albo żądnych kasy konsultantów i przedstawicieli handlowych” – ta fraza ma w sobie chyba szczyptę prawdy?

 6. ania pisze:

  Bardzo fajnie to zostało opisane, zgadzam się z każdym punktem

 7. Justyna pisze:

  Odwieczny problem – odróżnić modę od potrzeby.

 8. Gusia pisze:

  Ja zdecydowanie potrzebuję jednego i drugiego 🙁 po zmianie lekow 🙁

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *