Czas podarunków kontra udręka zakupów? Koniec z 3 kłopotami świątecznymi.

świat kobiety wielozadaniowej :)

Czas podarunków kontra udręka zakupów? Koniec z 3 kłopotami świątecznymi.


Przeżywamy piękny czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. A jednak niektórzy z braku chęci, czasu, z zabiegania albo dlatego że nie lubią robić czegoś bo “tak trzeba” – traktują ten czas inaczej, jako udręka.Co kupić, kiedy i po co ? Chcę rozprawić się z 3 kłopotami, podpowiedzieć, poradzić. Podstawowy wydaje się pkt 3. Zapraszam do lektury:

UDRĘKA NR 1 – CO KOMU KUPIĆ?

UDRĘKA NR 2 – JAK ZNALEŹĆ NA TO CZAS?

UDRĘKA NR 3 –  PO CO TO WSZYSTKO?

Ad.1.

Co to znaczy #PrzemyślanyPrezent? Skąd się dowiedzieć o czym ktoś marzy i nie pytać wprost? Jak zasugerować co chciałoby się mieć pod choinką, gdy wiek zawstydza do pisania listów do Mikołaja? O tym w poprzednim wpisie TUTaj.

Więc już wiesz, aby nie dawać  rzeczy naprędce przygotowanych, nieprzemyślanych. Nie będę pisać, że noży, filiżanek, czy figurek, bo może ktoś właśnie o tym marzy.. Wyjątek stanowi Trąbka dla dziecka koleżanki. Czemu? Zgadnij.

Ja, przyznam szczerze, w ramach porządków generalnych, załamuję ręce nad zbiorami nieużywanych zabawek, rozkompletowanych, wydobywanych zza kanapy i z komody, zwłaszcza u moich 5 i 8 latka… Nabawiłam się uczulenia na zabawki. Najpierw wielkie marzenia o zestawach klocków, jedno ułożenie i zasila szufladę pełną Lego.. Wory z pluszakami pójdą na strych i poczekają na pranie i pomysł komu je dać, puzzle bez 1, 5 elementów, nie mam pojęcia co z tym robić, jak mi nic nie podpowiecie, to będą na rozpałkę.

Więc pójdę w tym roku w prezenty zużywalne (z mojego „sklepu” Forever Living Products – herbatki, miąższ Aloe Vera, owoce i minerały zamknięte w kapsułkach…) i praktyczne, ale na wypadek, gdyby bliscy to czytali to więcej nie zdradzę… Zanim zapakuję zrobię fotki i po świętach Wam pokażę, ok.?

Oto inne pomysły, by zapobiegać alergii na niepotrzebne rzeczy i zabawki:

– karty podarunkowe do księgarni

– przybory do Tworzenia z gwarancją wspólnego wykonania np. korali, skarbonki czy ozdób świątecznych

– wór przebrań (możesz uszyć czy tanio nabyć w odzieży używanej)

– prenumerata czasopisma

– sesja foto, itd.

Ad.2.

Jak zdążyć ze sprawami świątecznymi? Planować. Więcej w poprzednim wpisie. Link.

#Przemyślany czyli dobrany do zainteresowań i potrzeb

Inne pomysły, by zdążyć z prezentami:

*Kupować wszystkie prezenty w jednym miejscu (polecam się z produktami dla zdrowia i dobrego samopoczucia, przede wszystkim na bazie Aloe Vera).

*Kupować on Line z dostawą kurierem, do domu czy pracy (tak właśnie działa mój Forever).

* Nic nie kupować, lecz zrobić (choć tu jest ryzyko, że wykonanie zajmie więcej czasu…)

*Zrobić własnoręcznie „zapowiedzi prezentowe”, a realizacją zająć się później po obopólnych ustaleniach, np. „Św. Mikołaj sfinansuje Wam wybrany weekend na Roztoczu Lubelskim”, „Ten bilecik upoważnia Cię do wyjścia z Tatem we wszystkie soboty stycznia na wybrany basen” „Oto specjalny bon na wspólny spacer z przerwą kawową w wybranym mieście i czasie” itd.

Ad.3.

PO CO TO WSZYSTKO? Po co się starać, tracić czas dla jednego „dziękuję święty Mikołaju”, czasami umawiają się ludzie, że tylko dzieci coś dostaną, albo „skoro my dla was w takiej kwocie i wy nam, to niech każdy sobie kupi i z głowy”. Inne gadanie „ja nic nie chcę, dajcie spokój z prezentami, koperta wystarczy” „Mikołaj to bajeczki dla dzieci” To wtedy rzeczywiście jest bez sensu.

Więc gdzie on jest? Gdzie jest sens?

Dajemy sobie upominki w czasie, gdy wspominamy Narodziny Jezusa, On rodził się w ubóstwie, chłodzie, nie było choinki, prezentów, położnej, wyprawki…  Dla mnie to jest czas jakby „nadrabiania zaległości” w obdarowywaniu Jezusa, co by go tak nie ucieszyło jak sprawianie radości bliźnim, starszym i młodszym.

Wrotki, Minecraft, Lego i rak w akwarium, Fotel game’ingowy…

A nawet jeśli z istoty świąt bierzesz czas odpoczynku w gronie najbliższych, piękne dekoracje, czy tradycję, to prezenty niech nie będą udręką i kłopotem,

 one są sprawdzianem Twojej wiedzy, zainteresowania się drugim człowiekiem. Pomagają budować dobre Relacje.

Dobrych wyborów i relacji, życzy Wam

Katarzyna Paplińska Home Manager


 

8 komentarzy

 1. Przemyślany prezent to ciężki orzech do zgryzienia. mam wrażenie,że ludzie czesto szukają czegoś na siłe i nie do końca skupiają się na tym, co druga osoba potrzebuje. Ja zawsze staram się kupić coś, co będzie praktyczne i wiem, że druga osoba z tego skorzysta. Poza tym, chodzi przecież o magię, o drobne upominki, a nie prześciganie się , kto da fajniejszy prezent.

 2. Danka pisze:

  ja już przemyslałam i złozyłam się z córką. Mamy z głowy:-)

 3. Elwira pisze:

  Jak dla mnie idealnym prezentem jest np. bilet na dobry musical lub własnoręcznie zrobiony upominek. Ważne, aby w tym całym przedświątecznym szaleństwie nie zapominać o istocie Bożego Narodzenia i o tym co najważniejsze 🙂

  • Home Manager pisze:

   Istota… dokładnie, wystarczy drobiazg o którym ktoś marzy, coś co będzie wzbudzało myśl: Elwira zapamiętała co ja lubię, postarała się dla mnie, jest taka Wspaniała i jestem jej wdzięczna!

 4. Jull Krajewska pisze:

  Oj tak, ja mam co roku problem z pomysłami na prezenty 🙂 Udane prazenty!

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *